Okul ve Sınıf Kuralları ile İlgili HikayeOkul ve Sınıf Kuralları ile İlgili Hikayeyi Aşağıda sizlere kısa bir şekilde ele alacağız.

OKUL KURALI
Sabah erken uyanmayı çok severim ve beraberimde kardeşimi de herzaman ki gibi ben uyandırırım. Kahvaltımızı yapar ve okul hazırlığı için kitapklarımızı ve kıyafetlerimizi düzgün bir şekilde giyiniriz. Annem in bizim için her sabah hazırlamış olduğu kumanyaları da çantamıza koyarak yola koyuluruz. Okula geç kalmamak için yolda oyalanmadan ilerleriz,sonuçta bir düzen ve kural vardır. Öğretmenimiz biz öğrencileri herzaman okula erken gelmemiz yönünde uyarı ve ikazlarda bulunur.
Okula geçip sınıflara doğru ilerlerken arkadaşlarımız koşarak bizi arkadan iterek geçiyorlar.Koşarken benim ve arkadaşlarımın düşmesi biryerlerimizi kırıp sakat duruma getirebilir. Bizlerde bu konuyu öğretmenimize bildirdik ve öğretmenimiz bu konu hakkında öğrencilere talimatlarda bulundular dolayısıyla durum çözüme kavuştu.

EŞYALARA ZARAR VERME!

Okulda ve sınıf içerisinde bize ait olmayan eşyalar bulunmaktadır. Örneğin;Masalar,sıralar,panolar,sınıf tahtası ve hatta duvarlar… Biz öğrenciler bu okullardan yararlanıyor ve bir ömür bize kar kalacak ilimler almaktayız. Ancak okul içerisinde eşyalara zarar veren öğrencileri görmek mümkün, bu durum beni hayli üzüyordu… Ben arkadaşlarımı eşyalara zarar vermemeleri hususunda uyarıyor ve ikazlarda bulunuyorum. Bunun sonucu olumlu bir hal aldı ve arkadaşlarım saygıyla karşıladı. sonuçta bu malzeme ve olanlardan bizler ve çocuklarımız fayda bulacakları için sorumluluk bilincini her gördüğüm arkadaşıma tatlı dille bildirdim.

Sponsorlu Baglantılar


Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.